Menü Bezárás

HÚSVÉTI PROJEKTNAP AZ ISKOLÁBAN – 2024

A tavaszi ünnepkör és a kereszténység legfontosabb ünnepe a húsvét, amelyhez az idők kezdetéig visszanyúló népi hagyományok kapcsolódnak. Ezek a rítusok magukban hordozzák az emberiség hosszú időn át összegyűjtött bölcsességeinek örökségét is. Ezért nagyon fontos, hogy a ma felnövekvő generáció is jól ismerje azokat. Iskolánk tantestülete ezért úgy határozott, hogy egy projektnap keretében, több oldalról megközelítve igyekszik felhívni a gyerekek figyelmét a húsvét jelentőségére. Amíg az alsó tagozatosok a tanítóikkal kézműves alkotásokat készítettek, tojásokat festettek, addig a felsősöknek hat állomáson kellett helyt állniuk. Román és magyar nyelvi, ének-zenei, matematikai, népismereti és kémiai területek feladatai váltogatták egymást. A jó hangulatú, vegyes csapatokban folyó versengés eredményhirdetése után a diákok elköszöntek egymástól és pedagógusaiktól, mert holnaptól már a családjuk körében készülődhetnek a feltámadás ünnepére!
Boldog húsvéti ünnepeket kívánunk mindenkinek!