Elevii clasei întâi s-au înscris la biblioteca orașului. Ei au fost primiți cu multă căldură de doamna bibliotecară și îndrumați pas cu pas în demersul cunoașterii importanței conduitei cititorului. Plini de emoție, copiii au rostit apoi jurământul solemn după care au așteptat cuminți să primească fișa de înscriere. Rafturile bibliotecii le-au oferit micuților prilejul de a descoperi o lume magică în care fiecare carte are povestea ei care așteaptă să fie descoperită.
Mulțumim doamnelor bibliotecare pentru implicare iar micilor cititori le dorim să-și păstreze mereu curiozitatea și entuziasmul pe care l-au avut astăzi pentru citit.






























