Meniu Închide

O ZI MAGICĂ, AȘA CUM E COPILĂRIA!

Ediția a 4-a a evenimentului Ziua Copilului a fost, și în acest an, un prilej minunat de a crea amintiri de neuitat pentru elevii noștri. Ne-am dorit să le oferim o zi specială, plină de surprize și bucurii, care să le rămână în suflet pe durata vacanței de vară.
La începutul zilei, Balaurul și Fetița Clovn pe Picioroange i-au întâmpinat pe elevi în fața școlii. Căldura sufletească a copiilor noștri a îmblânzit imediat Balaurul, pregătindu-i pentru un spectacolul fascinant de marionete ”Cufărul magic”. Artiștii Nuți și Sorin Dorobanțu de la Teatrul pe Roți din Arad au adus zâmbete și hohote de râs cu prestația lor, stârnind ropote de aplauze. Suntem recunoscători Fundației Lucian Magdu pentru că a făcut acest lucru posibil pentru noi.
Distracția a continuat în curtea școlii cu karaoke, dans și o discotecă în aer liber unde elevii au dansat fără oprire. Între timp, au fost cozi lungi pentru pictura pe față și tatuajele cu sclipici oferite copiilor de către părinții lor.
Multe delicatese au făcut seara “delicioasă” și au completat atmosfera festivă. Mulțumim părinților pentru hot-dog, doamnei Nima Maria pentru înghețata răcoroasă și Autoguvernării locale de naționalitate română pentru aparatul de vată de zahăr.
Chiar și după lăsarea întunericului, veselia nu a scăzut, iar prezența părinților a făcut atmosfera și mai animată.
Mulțumim artiștilor pentru momentele de neuitat, părinților, Fundației pentru sprijin și colegilor noștri pentru participare. Împreună am făcut din aceasta o zi magică pentru copiii noștri!