Meniu Închide

O NOUĂ CARTE A FOST ADĂUGATĂ ÎN BIBLIOTECA NOASTRĂ!

Enciclopedia “Personalități de succes ale Ungariei” (VI/2022, BRITISH PUBLISING HOUSE) a fost adăugată astăzi în biblioteca noastră.Volumul este dedicat celor “…care, prin realizările lor remarcabile și personalitățile lor captivante…”, au meritat recunoașterea de a fi incluși în colecția biografică.Scopul editorilor este de a demonstra societății, și în special tinerilor, amploarea realizărilor și recunoașterea socială a realizărilor, precum și de a contribui la educația tinerilor și la colectarea realizărilor remarcabile din societatea noastră.La paginile 627-628 din această publicație, citim biografia lui TRAIAN CRESTA, originar din Bătania, reprezentant de seamă al românismului din Ungaria, reprezentantul naționalității române în Parlament, de a cărui activitate de o viață ne mândrim și a cărui muncă este un exemplu remarcabil pentru noi.Îi dorim multă sănătate, putere și perseverență pentru activitatea sa viitoare!